Prijímacie skúšky

Príjmeme žiakov - absolventov 9. ročníka, záujemcov o odbory našej školy od septembra 2014. Na odbor 3917 M10 Technické a informatické služby v odevníctve  na základe výsledkov z ôsmeho a deviateho ročníka základnej školy do priemeru 2,75  a TESTOVANIA 9 - 2014. Prijímacie skúšky sú z predmetov slovenský jazyk a matematika z učiva základnej školy.

Bez prijímacích skúšok budú prijatí žiaci, ktorých úspešnosť z TESTOVANIA 9 - 2014 bude 90% a vyššia.

Škola má študijné akreditované odbory:

Štúdium je štvorročné s maturitou pre chlapcov a dievčatá.

3125 M  odevníctvo.

3125 L   odevníctvo - nadstavbové 2.ročné štúdium s maturitou

8237 M  modelárstvo a návrhárstvo odevov (módne návrhárstvo).

3155 M  grafické systémy v odevníctve.

3917 M10  technické a informatické služby.

8298 M  odevný dizajn.

Pre študijné odbory začinajúce dvojčíslom 82 sú predpísané talentové skúšky 25.3.2014

Ostatné odbory majú predpísané prijímacie pohovory zo SJL  a MAT 12.5.2014.

Š t ú d i u m   je   b e z p l a t n é

- Certifikát platný v štátoch EÚ, čo zaručuje kvalifikovanú prax a prácu v zahraničí.

S m e :

- Mladou perspektívnou školou

- Školou budúcnosti

- Členom asociácie súkromných škôl

Spolupracujeme s VŠSaT v Liberci a SPŠO v Trenčíne.

Študuje sa povinne: okrem všeobecno-vzdelávacích predmetov aj 1.a 2. cudzí jazyk, výpočtová technika-počítače, internet, strojopis,ekonomika, právo, účtovníctvo, automatizácia, psychológia práce, marketing, počítačová  grafika, odevné výtvarníctvo, figurálne kreslenie, podnikanie v trhovej ekonomike, riadenie odevnej výroby, technológia, konštruovanie strihov, náuka o materiáli, estetika odievania, dejiny výtvarnej kultúry,modelovanie a navrhovanie odevov a prax.

Po maturite študent: môže pokračovať v štúdiu na akomkoľvek type vysokej školy.

Uplatní sa ako výskumník, vývojár, návrhár, modelár, konštruktér, technológ, kvalitár, majster,  i ako majster odbormého výcviku pri výuke učňov a operátorov odevnej výroby, ako dizajnér, manažér firmy, propagačný pracovník, v reklame, vo výtvarných a aranžérskych dielňach, predajca a expedient, scénickí a kostýmoví pracovníci, vo výtvarníctve divadiel, filmu, televízie, i ako vedúci a riadiaci pracovníci v rôznych firmách odevného a textilného priemyslu, riaditelia firiem, dielni a podnikov zaoberajúcich sa odevným dizajnom, ako aj modelingom, prevádzkovatelia

a majitelia módnych salónov. V organizácií a riadení podnikov.

Kde môžete pracovať: Chcem upriamiť pozornosť na lukratívne podniky so zameraním na textil a odevníctvo v regiónoch Michalovce, Trebišov, Humenné, Sobrance. U nových zahraničných investorov z Holandska,Talianska,Japonska.

Študijný odbor 3155 M  GRAFICKÉ SYSTÉMY V ODEVNÍCTVE

Absolventi sa uplatnia vo väčších i menších odevných firmách, najmä v technickej príprave výroby - konštruovanie strihov, modelovanie, stupňovanie, polohovanie pomocou konštrukčného programu a tiež môžu pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

Študijný odbor 3917 M10  TECHNICKÉ A INFORMATICKÉ SLUŽBY

Absolventi sa môžu uplatniť v oblasti riadenia podnikov ako asistenti hlavne v priemyselných odvetviach zameraných na odevníctve vo všetkých sektoroch ekonomického riadenia  s využitím výpočtovej techniky, taktiež pokračovaním v štúdiu na VŠ.

Študijný odbor 8298 M   ODEVNÝ  DIZAJN

Absolventi sa môžu uplatniť v odevnej umelecko výtvarnej a reklamnej tvorbe, vo vývoji,  výskume, v navrhovaní a tvorbe odevných modelov, v scénickom kostýmovom výtvarníctve divadiel, filmu, televízie, v aranžérskych reklamných agentúrach a dizajnérskych štúdiach, vo vlastných firmách a propagačných dielňach, v módnych a modelingových inštitúciáh i v iných rezortoch, ako aj v ďalšom štúdiu na VŠ umeleckého a iného zamerania.

Študijný odbor 8237 M  MODELÁRSTVO A NÁVRHÁRSTVO ODEVOV

Denné dvojročné pomaturitné špecializačné štúdium. Štúdium končí absolventskou skúškou s udelením absolutória.

Číslo školy na prihlášku: 683607

PaedDr.Ing. Ivan Dufinec